Sayfada Ara

22 Mart 2012 Perşembe

Ayvalıkta çekilen 'İki Yaka Bir İsmail"motor demeye hazırlanıyor.


Atv'nin iddialı dizilerinden biri olacağı belirtilen 'İki Yaka Bir İsmail' adlı dizi film Ayvalık'ta 'motor' demeye hazırlanıyor.

Yapımcılığını Serdar Akar ile Tarkan Karlıdağ'ın şirketi Adam Film'in üstlendiği dizinin başrolünde usta Oyuncu Erdal Özyağcılar'ın olduğu öğrenildi. Erdal Özyağcılar dışında, diğer başrol Oyuncularının sır gibi saklandığı gözlenen dizi filmin çekimleri ise Yunanistan'ın Midilli Adası ile Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yapılacak.

Dizide Ayvalık'ta ve Midilli'de birbirlerinden habersiz birer eşi ve iki eşinden de çocukları bulunan bir adamın başından geçen olaylar anlatılacak. Yönetmenliğini Kemal Uzun'un üstlendiği dizi filmde; zaman içinde İsmail'in birbirinden habersiz Midilli ve Ayvalık'taki iki çocuğunun birbirine aşık olacağı ve bu süreçte gelişen olayların da müthiş ve hiç kimsenin beklemediği şekilde meydana gelen gelişmelerle komedi ve dramatik olarak izleyiciye aktarılacağı öğrenildi.

Halen daha Oyuncu kadrosunun tamamlanması için çalışmaları sürdüğü dizinin Nisan ayının ilk haftasında çekimlerinin başlaması öngörülürken, Mayıs ayın içerisinde de Atv ekranında seyirciyle buluşması bekleniyor. Ayvalık'ın en eski kültürel yapılarından biri olan Aya Triada Kilisesi'nin tam karşısındaki tarihi bir taş binada çekimlerinin yapılacağı dizinin son hazırlıklarının tamamlanmasında ise oldukça titiz davranıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Önceki gün Adam Film bünyesinde dizi filmin Uygulayıcı Yapımcısı Cengiz Çağatay'ın öncülüğünde kalabalık bir ekip, çekimlerin başlayacağı ve dizinin başrol Oyuncusu Erdal Özyağcılar'ın canlandıracağı 'İsmail' karakterinin evi olarak kullanılacak tarihi evde yoğun bir hazırlık çalışmalarında bulundu. Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in de Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte, daha önce Tekel Tütün Deposu olarak kullanılan Aya Triada Kilisesi'nde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarını incelerken, tesadüfen karşılaşan dizi filmin Uygulayıcı Yapımcısı Cengiz Çağatay, Türközen ve beraberindekilerle dizi film öncesi yaptıkları hazırlıklarla ilgili kısa bilgiler verdi.

Ayvalık Belediyesi'nin dizi film için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceği belirtildi.ÖZYAĞCILAR DİZİ HAKKINDA SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN SESLENDİ

Öte yandan, dizi ile bir sosyal paylaşım sitesinden açıklamalar yapan dizinin başrol Oyuncusu Erdal Özyağcılar ise şu ifadeleri kullandı; "Dizide Ayvalık'ta yaşayan balıkçı İsmail'i canlandıracağım. İsmail'in Ayvalık'ta yaşayan bir karısı ve iki çocuğu olacak. 20 yıl önce fırtınadan dolayı teknesiyle Midilli Adası'na sığınmak zorunda kalan İsmail'in orada da sevip evlendiği kadından iki çocuğu olacak. Ancak her iki yakadaki karılarım ve çocuklarımın birbirinden haberi olmayacak. Yani ben 'İki Yaka Bir İsmail' olacağım. Her iki yakadaki karım ve çocuklarımı çok seveceğim. Dizinin bir bölümünde Assos'taki kızım bir trafik kazası geçirip Midilli'deki kızım da bir hastalık nedeniyle hastaneye yatacak. İsmail de hangisine gideceğini bilemeyip denizde kriz geçirecek. Kendi içinde hem komedi hem dram olacak."

0 yorum:

Yorum Gönder